Te nonāk viss, kam vairs nav vietas Helsas galvā

Incidents arktikā

Oīna Kollera grāmatā Artēmijs Fauls un Incidents Arktikā slepenā ziņa (tie ķeburi zem katras lapaspuses) ir:

“Apsveicu cilvēk. Ja esi atšifrējis šo rakstu, galva Tev ir gaišāka nekā vairumam Tavas sugas pārstāvju. Šis ir elfu tautas sūtīts vēstījums. Mēs meklējam sabiedrotos zaņķeru vidū. Cilvēki gan pa lielākai daļai ir aprobežoti. Taču gadās arī izņēmumi. Tu. Piemēram. Gaiša galva Tev ir tāpēc, ka senčos Tev bijuši elfi. Vai jūties citāds kā pārējie? Vai ausis Tev ir mazliet smailākas nekā vairumam cilvēku? Vai mēle Tev ir gana gara, lai Tu ar to varētu aizsniegt pats savu degungalu? Vai Tu sapnī lido? Vai kaut reizi esi iedomājies, ka starp zaņķeriem neiederies? Tas tāpēc, ka Tavās dzīslās rit elfu asinis. Tātad zaņķeru jaunuli, man padomā ir kāds uzdevums, kas Tev veicams. Ja reiz piederi pie tautas, Tavs pienākums ir pasargāt zemi no tiem, kuri tiecas to iznīcināt. Tev jātop par vienu no pavisam jaunas rases zaņķeriem, kuri šo planētu mīl tikpat stipri kā elfi. Likums ir viens un pavisam vienkāršs: lieto tikai to, kas Tev nepieciešams, un lieto ar gudru ziņu. Rīkojies tā, un zeme izdzīvos. Tagad ej un ķeries pie darba. Es atkārtošu šo vēstījumu tiem cilvēkiem, kam elfu gaišais prāts aptumšojies mazliet vairāk nekā Tev.”

Nevermind, es tikai gribēju sajusties kā pavisam jauns nūģulis 😀

Katrā ziņā, tā ķeburu šifrēšana aizņēma diezgan daudz laika. Ja es atradīšu tiem ķeburiem datoršifru, tad droši vien uztaisīšu kādu mistēriju. Kaut gan.. man vispirms vajadzētu saņemties un pabeigt to iepriekšējo.

Par pašu grāmatu, diezgan laba bērnu literatūra. Mazliet gan prātus čakarē, jo sevišķi tas šifrētais teksts, taču ne tik daudz, lai bērni to nesaprastu. 😉 Notikumi ir strauji un interesanti, beigas laimīgas. Ir ok, lasīt var 🙂

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s