Te nonāk viss, kam vairs nav vietas Helsas galvā

hot dogi

Šodien man kaut kā kārojas parunāt par hotdogiem, 3dien es apēdu Narvesena hotdogu, bet 4dien izvēlējos Statoila hotdogu, tādēļ netīši pieķēru savas personības galvā strīdamies par to, kurš no šiem hotdogiem tad ir labāks. Man gan pašai šķiet, ka vislabākais hotdogs ir šis:

Nav gan neko daudz barojošs, ja vien neesi slims cilvēks, piemēram, ķīnietis, taču ļoti mīlīgs. Starp tradicionālo hotdogu un šo, es izvēlētos šo.

Pirmo hotdogu es apēdu 8 gadu vecumā Zviedrijā, ja nemaldos, tad pie metro stacijas. Man to pasniedza kāda melnādaina sieviete sarkanā cepurītē ar dzeltenām vertikālām strīpiņām uz tās. Hotdogs bija līdzīgs tam, ko pasniedz Narvesens, tikai tam nebija salātiņu. Neteikšu gan, ka šis pirmais hotdogs man kā īpaši garšoja, pusi no tā es atdevu mammai, jo necietu sinepes. Pēc tam es ļoti ilgu laiku neēdu hotdogus, jo biju jau atkārtoti kļuvusi par veģetārieti..līdz kādu dienu daudzus gadus vēlāk man pastāstīja, ka Narvesenā ir iespējams nopirkt hotdogus bez desas, proti, tikai maizīti ar salātiem un mērcītēm. Tad nu es sāku ēst šāda tipa hotdogus, jo man garšoja pats produkts un patika kaitināt pārdevējas.

Es nezinu, kur Latvijā var nopirkt īstu, tradicionālu hotdogu, tādu kādu pasniedz Čikago, kas ir hotdogu galvaspilsēta. Tādu, kam ir visas vajadzīgās sastāvdaļas un nav nekā lieka. Starp citu, kaut arī cilvēkiem hotdogs uzreiz asociējas ar kečupu, patiesībā tas ir liek produkts. Kāpēc? Tāpēc, ka kečups nomāc ēdiena garšu. Ar kečupu var norīt jebko, taču ja kaut ko gribas izbaudīt, tad kečups nav īsti vajadzīgs, to var droši aizstāt ar svaigu sagrieztu tomātu, tad arī visu E jūsu organismā būs mazāk. Tie hotdogi, kurus var nopirkt Latvijā ir tādi ātrie stacijas varianti, ēst var, garšos arī, taču par labu hotdogu saukt.. nu par šo jautājumu var strīdēties.

Narvesen hotdogs ir tuvāks īstajam hotdogam, tam ir salātiņi un maize ir pareizi pārgriezta. Lieliski. Taču ņemot vērā to, ka to pasniedz mazos avīžkioskos, to īsti nav kur apēst, līdz ar to ir jāēd ejot, tad nu arī, ja hotdogs nav tiešām labi pagatavots, sākas problēmas, proti, visas sastāvdaļas mēģina izlauzties ārā un aizbēgt. Līdz ar to, lai arī šis hotdogs ir garšīgs, ēst to ir grūti un par ēdiena patiesu baudīšanu var aizmirst. Galu galā arī Single malt viskijs negaršos nekā īpaši, ja to būs jādzer steigā un vēl uzdzers pa virsu kolu, proti, jebko labu var sabojāt tad, ja to lieto nepareizi. Līdz ar to briesmīga laika un naudas izmešana, kas nesniedz pilvērtīgu rezultātu. Vēl ļaunāk, ja šīs te “bēgošās mērces” sasmērē drēbes, ķēpa un asaras, un sabojāta diena, tad, ja esi caca, vai arī Tev ir paredzēta darba intervija, vai kas cits nopietns, kur pirmais iespaids ir patiesi svarīgs.

Statoil hotdogs vairāk līdzinās cīsiņam mīklā, jo maize ir nevis pārgriezta pa vidu, bet gan izdobta no iekšpuses, salātu vai jebkādu citu hotdoga sastāvdaļu tam arī nav, vien pati maize + desa + kečups/majonēze/sinepes. Vārdsakot, diezgan vienkārši, taču var ēst arī tā. Statoil hotdogs ir patiesi ērts, to var ēst jebkurā vietā un paralēli darīt jebko citu, nebaidoties, ka sasmērēsies vai sabojās drēbes, taču jau atkal, tas ir domāts māgas piestumšanai ar ēdienu, vēdera rūkoņas noklusināšanai un nekam vairāk. Taču šajā gadījumā, pateicoties tā ērtumam, tas ir pat pozitīvi. Ne velti, Statoil ir benzīntanks, viss, ko tas pārdots, ir domāts tā, lai būtu vienkārši lietot un nenovirzītu uzmanību no prioritārā, proti, ceļa pārraudzīšanai tad, ja piekop to nelāgo paradumu – ēst un vienlaikus vadīt mašīnu. Ar Narvesen hotdogu tā darīt var (Narvesens taču bieži vien ir gandrīz Nestes sastāvdaļa), taču no drošības viedokļa raugoties, tas ir daudz bīstamāks. Nokritīs mērcīte, ieraudzīsi, sačortosies, nepamanīsi, ka iededzies sarkanais un iestumsies priekšā esošajam auto dibengalā. Patīkami? Diez vai.

Tātad, ja patīk tīrība un drošība, ņem Statoil hotdogu, taču ja Tev ir laiks un vieta, kur to baudīt, izvēlies Narvesen hotdogu, vai vēl labāk, atrodi tādu iestādi, kur pārdod Čikāgas hotdogus un ēd tos, vai vēl labāk – ēd Ezerkauliņun graužamos burkānus un dzīvo veselīgi 🙂

Visbeidzot.. visu laiku labākā hot dogu dziesma pieder Mikijam Pelei:

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s